İdeal Sosyal Hizmet (idealsosyalhizmet.com)

1
3528

Bu yıl 6 yaşına giren idealsosyalhizmet.com’u tanıtarak sitemizde yer alan “Siteler” kategorisinde ki ilk yazımızı yayınlıyoruz.

İdealsosyalhizmet özellikle sosyal hizmet ile yeni tanışan bireylere rehberlik ederek bu sosyal hizmet meslek ve disiplininin doğru anlaşılmasına katkıda bulunmaktadır.

İdealsosyal hizmetin amaçlarına ve benimsemiş olduğu kurallar şurada yer almaktadır. İdealsosyalhizmet.com’un bir çok önemli destekçisi olduğu bilgisine de buradan ulaşılabilmektedir.

İdealsosyalhizmet’te  yer alan kategorilere bakacak olursak:

1-Rehber Kategorisi: Bu kategoride genel ve önemli konular başlıklar halinde açıklanmaktadır. DGS, Sosyal Hizmet Tanıtımı, Açık Öğretim Önlisans Sosyal Hizmet, Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Sosyal Hizmet Bölümü ve Sosyal Hizmet bölümleri başlıkları altında önemli bilgilere yer verilmektedir. Örneğin DGS başlığı altında yer alan yazıda DGS konusunda hiçbir bilgisi olmayan sosyal hizmet ilgilisine oldukça gerekli ve kapsamlı bilgiler sunulmaktadır.

2-KPSS Kategorisi: Sosyal çalışmacı kadrolarına ait açılan kadro bilgileri, kadrolara ait taban puanları, yıllara göre kadro sayısı ve kadrolara ait taban puanlar yer almaktadır. Sosyal Hizmet alanında KPSS denildiğinde atlanılmaması gereken bir kategori. Kategori altında yer alan yazılar KPSS ilgilileri için oldukça önemlidir.

3-DGS Kategorisi: DGS kontenjanları, taban puanları ve DGS hakkında önemli bilgilerin yer aldığı kategoridir. Hangi bölümden DGS ile sosyal hizmet bölümüne geçilir, kaç puan almak gerekir v.b. konulara ait bir çok yazı bulunmaktadır.

4-Taban Puanlar Kategorisi: Sosyal hizmet bölümü ilgilileri için her yıla ait sosyal hizmet bölümleri ve taban puanlarının yer aldığı kategoridir. Kategori üniversitelerde bulunan bölüm sayıları, taban puanları ve kontenjanları öğrenmek açısından oldukça önemli gözükmektedir.

5-Eğitim Kategorisi: Eğitim kategorisinde örgün sosyal hizmet bölümleri, açık öğretim sosyal hizmet bölümlerine ait yazılar yer almaktadır. Bu yazılar ile ilgili bölüm öğrencileri ve öğrenci adayları için gerekli bilgiler yer almaktadır.

6-Akademik Kategorisi: Akademisyen olmak isteyenler için bir çok yazının yer aldığı kategoride ÖYP, Cari alımlar ve Yüksek lisans ve doktoraya ilişkin kadrolar, alım şartları, kontenjanlar ilişkin bilgiler yer almaktadır.

            İdeal Sosyal Hizmet sitesi sadece WEB sitesi ile değil sosyal medya araçları ile de ilgili kişilere ulaşmaktadır. Bunlardan bahsetmek gerekirse:

1-İdeal Sosyal Hizmet Facebook Sayfası (https://www.facebook.com/sosyalhizmet):

Şu anda 16 000’e yakın beğenisi olan sayfada sosyal hizmet ile ilgili haberler her gün taranarak buradan ilgililer ile paylaşılmaktadır. Önemli bilgiler, gelişmeler, haberler projeler paylaşılarak bir tartışma ortamı yaratılmaktadır.  Sosyal hizmete ilişkin gelişmelerden habersiz kalmak istemeyenlerin mutlaka takip etmesi gereken bir sayfa.

2- İdeal Sosyal Hizmet Twitter Sayfası (https://twitter.com/Sosyal_Hizmet)

4 000’ne yakın takipçisi olan sayfa facebook sayfasında paylaşılan gelişmeler twitlenmekte, hastaglar kullanılarak ilgililere ulaşılmaktadır. Twitter kullanan sosyal hizmet ilgililerin es geçmemesi gereken bir Twitter sayfası.

3-İdeal Sosyal Hizmet Youtube Sayfası (https://www.youtube.com/sosyalhizmet)

Sosyal Hizmet ile ilgili videoların yer aldığı youtube kanalıdır. Kanalda sosyalhizmet bölüm tanıtımları, sosyal hizmet ile ilgili diğer videolara yer verilmiştir.

İdealsosyalhizmet’in gelişerek yayınına ve çalışmalarına devam etmesini umut ediyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: