Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi

1
2545

Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi’nin tüm sayılarına buradan ulaşmanız mümkün olacaktır. Derginin yeni sayılarını süreç içerisinde buraya eklenmesine devam edilecektir. Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi”nin hayata geçmesinin temel amacını şöyle açıklamak mümkündür:

  • Sosyal hizmet mesleği ve disiplininin sağlık alanına ilişkin “bilimsel bilgi” üretimini sağlamak ve bilimsel bilginin mesleki uygulamada etkinliğini artırmak.
  • sağlık alanında çalışan sosyal hizmet uzmanları ve benzeri profesyonellerin sosyal hizmet alanına ilişkin bilimsel makale yazma çabalarının artırılması.

Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi” Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hasta Hakları ve Tıbbi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı‘nın, süreli olarak yayınlanmasını planladığı, mesleki bir dergidir. Dergi bünyesinde yer alacak çalışmaların tümünün sağlık ve sosyal hizmet alanına özgü çalışmalar olması temel koşuldur.

Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisinin bu ilk sayısı  “proje özel sayısı” olarak Mayıs 2013 tarihinde yayın hayatına çıkmış bulunmaktadır. Bu sayıda Sağlık Bakanlığı’nın 2012 yılında gerçekleştirdiği ‘Tıbbi Sosyal Hizmet Uygulamaları Eğitim Projesi” çıktılarının bir bölümü yayınlanmıştır. Projenin diğer çalışmalarının derginin ileri ki sayılarında değerlendirilmesi düşünülmektedir.

Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisinin Tüm Sayılarını Yandex Diskten İndirmek için: https://yadi.sk/d/DL–81eXdpfNb

Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi 2013/5
Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi 2013/12
Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi 2014/6
Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi 2014/12
tsh1 Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi
Tıbbi Sosyal Hizmet Dergisi 2015/6

 

Daha fazla bilgi için: http://www.saglik.gov.tr/SHGM/belge/1-35506/tibbi-sosyal-hizmet-dergisi.html

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Anti-Spam Quiz: